Jak vyzdobit svůj pokoj v Námořnickém / Přímořském Stylu

Jeden z mých oblíbených stylů pro dekoraci mého domova je Námořnický, nebo také známý jako Přímořský styl. Tak nějak mi připomíná ten bezstarostný čas během léta nebo oblíbené prázdninové místo a přináší mi štěstí; obzvláště dnes, protože mnoho z nás toto léto bohužel nebude mít tu možnost podívat se k moři.

Takže pokud jste jako já a chcete si v námořnickém stylu doma osvěžit ať už jen pokoj, nebo rovnou celý svůj domov, nabízím několik tipů jak to udělat stylově a sofistikovaně a čemu se naopak vyhnout.

Za prvé, co rozhodně nedělat:

  1. Nehledejte ihned své staré suvenýry od moře a nevystavujte je. Je sice dobré si přinést nějaké upomínkové předměty z prázdninových výletů nebo mít dárky, které vám dali ostatní, ale ne všechny se hodí vystavit. Pokud máte něco, co se podobá skutečným nebo přirozeným věcem, vystavte je, ale pozor, ať příliš nezahltíte prostor. Ostatní, nepříliš reprezentativní věci, si uložte do nějaké pěkné krabice.
  2. Nemusíte shánět kbelík s modrou barvou, abyste znovu vymalovali. Přestože je modrá pěkná barva, mít všechny stěny modré může naopak působit zastarale. Místo toho se raději rozhodněte pro neutrální barvy, jako je bílá, šedá a béžová; udrží váš pokoj světlý a vzdušný. Světle šedá neutralizuje místnost a vytvoří dojem většího prostoru, světle béžová připomene písek a duny. Do prostoru pak vždy můžete přidat nějakou barvu a texturu jako doplněk.

Některé z mých vystavených suvenýrů  – plážový dům a akvarel orámovaný v bílém rámečku „beach-y“ z Annapolis v Marylandu.

(všimněte si také světle šedé barvy mých stěn)

Líbí se mi tato keramická ryba z Portugalska, kterou jsem si přivezla minulý rok. Nikdy nemůžete nic pokazit, když vystavíte kousky z keramiky, jako jsou sochy, vázy, tácky apod.

So to get your Nautical Look together, just simply follow these few guidelines:

(1) Malování stěn: Osvěžte své stěny neutrálními barvami. Obvykle volím luxusní vinylovou matnou barvu kvůli snadné péči a údržbě. Doporučuji tuto paletu od společnosti Dulux: https://www.dulux.cz/cs/barvy-barevne-palety#white

(2) Přidejte barvy pomocí nových povlaků na polštáře: Přidejte modré akcenty s moderními výraznými potisky, jako jsou např. moje West & East Coast povlaky na polštáře nebo polštáře s kotvami z mé námořnické sbírky:

https://theroomaccessories.cz/en/product-category/collecions/nautical-cs/

Kupte si IKEA polštářové výplně zde:

https://www.ikea.com/cz/cs/cat/vnitrni-polstare-18904/

 

 

(3) Použijte umělecké a fotografické rámečky pro ilustraci pocitu pláže a léta: Použijte fotografie, které ukazují přírodní prvky, jako je písek, moře, větvičky atd. Použijte zábavné rodinné fotografie, abyste si připomněli šťastné vzpomínky.

(4) Přidejte texturu pomocí koberců a úložných košů: Přidejte úložné koše nebo krabice, abyste skryli nepořádek nebo vyřešili malé úložiště jako fotografie nebo kabely. Přidejte běhouny nebo koberce na podlahu. Jedním z mých nejoblíbenějších koberců z rozpočtu je koberec LOHALS od IKEA. Je dodáván v různých velikostech jako běhoun a jako koberec.

https://www.ikea.com/cz/cs/search/products/?q=lohals

Pokud máte pocit, že můžete podniknout i větší kroky, pořiďte si nový nábytek. Moje tipy jsou plátno nebo proutěné lůžko / čelo postele a bílé kusy nábytku, které udrží místnost vzdušnou.

(5) Vytvořte si svůj osobní „mood board“ – inspirativní koláž, nebo postupujte takto: