Inspirujte se, jak vylepšit svůj interiér pro podzimní a zimní sezónu stylovými vlněnými polštáři – vaše čtení na dlouhé podzimní večery + 6 tipů, jak doplňky používat ve vašem domě.

Jak zútulnit domov vlněnými polštáři

23.10.2020

Představte si svůj oblíbený vlněný svetr a jak se v něm cítíte teple a útulně během chladného rána. Tento šálek čaje nebo kávy je ještě výjimečnější … Teď si představte, že sedíte na svém oblíbeném křesle, pohovce nebo posteli a opíráte se o teplý polštář z čisté vlny. Nemluvím o pleteném polštáři, ale vlněném.

Materiál je nová čistá plsť, která v podstatě není pletená a lze ji použít jako látku. Je to krásný materiál, který jako bonus přichází s přirozenou odpudivostí vůči nečistotám a prachu, takže jej lze označit jako hypoalergenní. Také má velmi snadný režim čištění.

Vlna: úžasný materiál s trendy lemem

Začala jsem navrhovat a vyrábět polštáře pro interiéry z vlny, protože mi tento materiál připadal velmi neobvyklý. Jedná se o trendový materiál, který se často používá v interiérech především díky minimalistické struktuře. Sama jsem ho použila pro ty nejlepší designové kousky. Je to úžasný materiál, s kterým je radost pracovat a zároveň má další využití.

Vlněné polštáře jsou opravdu velmi teplé. Perfektně poslouží v chladných dnech. Stačí se pohodlně usadit v křesle a dát si polštář za záda, jako to dělám já při čtení. Tyhle chladné dny mají přece jenom něco do sebe. Navlíkněte teplé ponožky, oblékněte huňatý svetr, uvelebte se s dobrou knížkou a zahřejte si záda vlněným polštářem – to zní jako super plán na podzimní dny!

Vylepšete svůj interiér pomocí vlněných polštářů a vytvořte hygge atmosféru

Interiéry našich domovů by měly evokovat krásné pocity, které nám pomohou cítit se bezpečně a útulně.

Celou atmosféru umocní krb nebo kamna. Upřímně řečeno, já osobně krb nemám. Svůj interiér ladím tak, aby odrážel roční období, na podzim je to třeba hygge. Toho můžete dosáhnout pouhou výměnou doplňků jako jsou polštáře.

Zapalte si svíčky, do vázy naaranžujte nějaké podzimní kvítí a rázem máte doma to správné hygge.

Vlna přináší do interiéru nadčasovou kvalitu

Vlněné polštáře jsou skvělým doplňkem do každého interiéru. Jako interiérový designér svým klientům vždy říkám, že s přírodními materiály člověk nikdy nemůže udělat chybu, i když je to jediný přírodní materiál, který používá. Přírodní materiály jsou prostě nadčasové a přinášejí velkou kvalitu. To je ve skutečnosti důvod, proč se jedna z mých vlněných kolekcí jmenuje „Old School kolekce“.

Použijte vlněný polštář i na moderní pohovku nebo postel a do svého domova tím rázem přidáte nadčasovou kvalitu. Podívejte, jak je tento vlněný polštář hvězdou Luciiny postele:

„Moc se mi líbí tyto flanelová prostěradla od Zara Home a to, jak skvěle ladí s vlněným polštářem 50 × 50 cm z kolekce The Old School Collection.“

Tip: Inspirujte se od naší guru blogerky a interiérové ​​stylistky Lucie, @the.aesthetic.eye.

6 tipů, jak používat vlněné polštáře po celém domě

Lidé po celá staletí používali vlnu na oblečení a domácí předměty kvůli jejích čistých a léčivých vlastnostech. Jak se oblast interiérového designu postupně vyvíjela, začaly se v moderních interiérech používat vlněné předměty. Vypadají obzvláště trendy v moderních minimalistických interiérech, ale ve skutečnosti dokáží oživit každý prostor. A tady je jak na to:

(1) Vyzdobte roh v chodbě jako je tato lavička.

(2) Vyskládejte polštáře na pohovku a plně využívejte jejich funkce – jsou velmi odolné!

(3) Větší potahy na polštáře o rozměrech 65 x 65 cm použijte jako podlahové polštáře (některé jsou opatřeny ekologickou kůží pro větší odolnost a styl)

(4) Použijte je jako doplňky, které zjemní váš interiér.

(5) Ustelte si postel.

(6) Vložte je do koše a skryjte tak nepořádek.

Ještě něco: příští blogový článek je o tipech, jak vyzdobit váš dům o vánočních svátcích. Podívejte se na malou ochutnávku vánočních punčoch zde.

Autor: Renata Piska

Interiérová designérka původem z USA, žijící v České republice. Mou velkou vášní je vytváření útulných prostorů a moje láska k dekorativnímu polštářovému designu postupně přerostla z dětského snu v realitu s pevným místem na trhu. Mimo povlaků na polštáře se věnuji také navrhování designu interiérů v @piskainteriors.