Je znovu toto období roku a je čas napsat blogový příspěvek o dekoraci pro vánoční sezónu 2020! No, tento rok je trochu jiný, že ?! Už nějakou dobu jsem se chystala na tento článek, ale teprve teď přišla ta správná chvíle. Většina obchodů v České republice je zavřená a umím si představit, že pořizování dekorací může být nepříjemné, pokud je nevidíte naživo. V tomto příspěvku se s vámi podělím o inspiraci a dám vám tipy na drobné dekorace do vašeho domova. A samozřejmě vám ukážu, jak celý vzhled doladit pomocí polštářků!

Pokud žijete v České republice, bude tento článek pro vás velmi užitečný (alespoň doufám), a pokud žijete jinde, najdete v něm spoustu inspirace.

(1) Umělý list eukalypt – Ikea

(2) Větvičky s bobulkami – Butlers

(3) Věnec s bobulemi – Butlers

(4) Váza – Ikea

(5) Vonná svíčka ve skle – Ikea

(6) Svazek větví – Obi 

(7) Svazek větví Buxus – Obi

Pro tuto vánoční dobu jsem se rozhodla, že se budu držet tradičních zelených a červených kombinací, které mají jiskru a vnesou trochu přírody do interiéru. Mým nejoblíbenějším, jednoduchým a snadno dostupným svátečním doplňkem jsou větve stromků nebo jiné přírodní kousky, které můžete najít v místním zahradnickém centru. Stojí pouhých 60–80 Kč a můžete si je nechat celé svátky, protože zůstanou svěží po velmi dlouhou dobu! A ta vůně je k nezaplacení, že?

Obvykle je dávám do vázy jako je skleněná váza IKEA (skvělá cena za sadu o 3 kusech! – viz odkaz výše na č. 4), nebo je vložím do prázdné skleněné nádoby. Přidám několik větví s červenými bobulemi pro elegantní vzhled. Červený bobulový věnec je také super doplněk – doporučuji zavěsit ho na zeď stejně jako jsem to udělala já!

(1) Povlak na polštář Boho, vlna – The Room Accessories

(2) Povlak na polštář Anchor – The Room Accessories

(3) Povlak na polštář Hamburg – The Room Accessories

(4) Umělá girlanda – Ikea

(5) Umělá květina v květináči – Ikea

(6) Umělý stromek v květináči – Ikea

(7) Vánoční punčocha – The Room Accessories

(8) Vonná svíčka – Yankee Candle

Bílá je úžasná barva pro dekoraci interiéru během zimního období. Tyto povlaky na polštáře mám již nějakou dobu na e-shopu a nyní jsem přidala vánoční punčochy, které jsou vyrobeny ze stejných materiálů jako polštář 1 a 2 na obrázku. Bílá, světle béžová a šedá vypadají skvěle v kombinaci s přírodní zelení. Také jsem použila jednu z umělých zelení z minulého roku. Cenově dostupnou umělou ozdobu najdete v IKEA (odkazy níže). Také jsem chtěla vnést do domova trochu tepla, tak jsem nastříkala keramické dýně. Totéž můžete udělat s normálními malými dýněmi, pokud nemáte keramické.

Málem bych zapomněla na moji oblíbenou svíčku Yankee Candle s nejnovější vůní Surprise Snowfall. Tahle vůně vás rozhodně naladí na vánoční atmosféru!

(1) Povlak na polštář Winter no. 1 – The Room Accessories

(2) Povlak na polštář Origami – The Room Accessories

(3) Svíčka s perníčky – Ikea

(4) Vinnaeset úchytka – Ikea

(5) Větvičky s bobulkami – Butlers

(6) Kostkovaná deka – Zara Home

Ložnici jsem chtěla zachovat v jednoduchém a čistém stylu, proto jsem sáhla po bílé a červené barvě, které vypadají skvěle v kombinaci se dřevem a přírodními doplňky. Použijte umělou zeleň nebo můžete sáhnout po větvičkách, které najdete kdekoliv v přírodě. Do svazku přidejte umělé červené bobule, které mají třeba v Butler’s.

Pokud chcete přidat více elementů ze dřeva, stačí vyměnit držáky u šuplíku nočního stolku. Ty, které jsem vybrala já, najdete v IKEA (odkazy níže). A samozřejmě, abych doladila konečný vzhled, přidala jsem kombinaci polštářů! Nezapomeňte na svíčky. Tyto jsou z IKEA nebo zvolte jakoukoliv jinou bílou nebo červenou svíčku.

(1) Povlak na polštář Winter no. 2 – The Room Accessories  

(2) Svícny, sada 3 ks – Ikea  

(3) Úložný koš – HM

(4) Umělý věnec – Ikea

Každý rok dávám stromeček do květináče, protože vydrží déle a navíc ho můžeme pak zasadit! Pro zasazení stromku poslouží skvěle proutěný koš. Vypadá velmi útulně a stylově.

Nenašla jsem svícen, takže jsem místo toho použila svou keramickou vázu. Pokud přeci jenom sháníte stojan na svíčku, dávám vám tip na stojany z IKEA, které vypadají slavnostně.