V Čechách a v Evropě žiju dost dlouho na to, abych si všimla, že lidé tady preferují minimalistické a moderní interiéry. Někdy může být opravdu oříšek takový interiér doladit tak, aby nepůsobil příliš chladně a neútulně. Pokud se budete držet základních pravidel, neuděláte chybu. Přidejte nové barvy, materiály nebo oživte domov pomocí jedinečných designových kousků a uvidíte ten rozdíl.

Naštěstí znám pár lokálních influencerek, jejichž interiér mě velmi zaujal. V dnešním příspěvku vám ukážu jejich fotky a doplňky, které zvolily pro vyladění jejich domovů.

Každá ze zmíněných influencerek je kreativní a velmi originální.

(1) Lucie (@the.aesthetic.eye) má krásný minimalistický interiér. K ladění používá teplejší barvy, designové doplňky a jemné vzory. Na této fotce ložnice můžete vidět, jak zkombinovala příjemné flanelové povlečení s minimalistickým béžovým vlněným polštářem z mé kolekce Old School. Tím, že si takto ustlala postel, vytvořila symetrii skvělou na pohled. Díky tomu tyto doplňky navozují velmi útulnou a příjemnou atmosféru – především kombinace měkkých textilií se zvoleným vzorem a menší doplňky, jako je tác z mosazi a věšák ze světlého dřeva.

Photo by @the.aethetic.eye

Ve svém obývacím pokoji pokračuje Lucie v neutrálních tónech s přírodními odstíny a barvami, jako je tato nadčasová kožená židle. Přidala několik jemných doplňků, třeba vlněný béžový polštář s minimalistickými detaily. Líbí se mi černá konstrukce nábytku v kombinaci s obrazem na zdi. Dřevěný rám obrazu přináší do prostředí kousek přírody. Černé akcenty vytvářejí souvislou linii a spojují jednotlivé kousky dohromady. Výběr barvy zvýraznění (jako je zde černá) obecně velmi pěkně spojuje prvky interiéru v místnosti.

Photo by @the.aethetic.eye

(2) Sonia (@nordiclightbysonia) má opravdu krásný interiér, dokonce si můžete prohlédnout tour na jejím Instagramu. Do interiéru vnáší prvky přírody a používá drobné detaily, které dohromady tvoří krásný celek!

Photo by @nordiclightbysonia

Líbí se mi, jak Sonia kombinuje chladné severské tóny s černými, bílými a přírodními akcenty. Kombinace dřevěného stolu a barvy její stěny je velmi příjemná na pohled. Má umělecké kousky, které vyplňují prostor. Na pohovku použila moje polštáře z extra měkké šedé vlny. Vypadají skvěle s keramickými a tkanými doplňky, jako je květináč na stolku a velký koš v rohu.

Photo by @nordiclightbysonia

Její dům má bílé stěny s občasným použitím tapety, které vnášejí do prostoru jedinečnou atmosféru. Hodně se mi líbí výběr odvážného bílo-modrého vzoru tapety. Je to unikátní vzor a vypadá skvěle s jednoduchou nástěnnou lampou v industriálním stylu. Sonia vytváří ve svých pokojích rovnováhu kombinací moderních a industriálních kousků.

(3) Maria (@living.with.mary) má krásný dům na Slovensku. Její dům je plný různých vzorů, textur a menších akcentů. Interiér má okouzlující charakter. Maria používá více barev, které umí skvěle kombinovat. Její interiér je velmi veselý, přesto útulný a moderní.

Photo by @living.with.mary

Nejvíc mě zaujala její barevná knihovna! Dodává celému prostoru hloubku a vytváří v místnosti velmi zajímavý element. Její křeslo ve starém stylu vypadá stylově s mým modrým sametovým polštářem Marinology. Toto křeslo je rozhodně dobře zvolený kus nábytku.

Photo by @living.with.mary

Líbí se mi seskupení prvků u jídelního stolu. Černá židle, černé menší rámečky na stěnách a černé svítidlo nad stolem hrají důležitou roli!

(4) Marcela (@nordic_passion) má krásný interiér laděn do teplých odstínů. Kombinuje mnoho doplňků inspirovaných skandinávským stylem jako třeba koše, polštáře a přírodní květiny, díky nimž je její interiér velmi útulný. Líbí se mi, jak používá různé materiály a přináší do místnosti teplo s přírodními dřevěnými doplňky. Moje vlněné šedé polštáře a polštáře z ekologické kůže jsou na její pohovce dokonalé. Chytře kombinovala různé skupiny prvků dohromady – třeba lampy nebo polštáře ve dvou různých velikostech 65×65 a 50×50. Velmi oceňuji vertikální propojení stínidel světla a geometrický detail konferenčního stolku.

Photo by @nordic_passion

(5) Michaela (@__micha_ella__) má krásný velmi světlý interiér. Vybrané textilie využívá tak, aby ukázala jejich plný potenciál. Líbí se mi, jak styluje ložnici a kombinuje vzory a barvy. Můj polštář Anchor vypadá úžasně na její posteli. Koš na podlaze působí roztomile a přidává spoustu charakteru! Na pohovce v obývacím pokoji používá mnoho polštářů. Díky tomu je celý domov velmi útulný.

Photo by @__micha_ella__
Photo by @__micha_ella__

Měla jsem velké štěstí, že jsem našla tyto milé ženy a jejich instagramové profily. Jsou skutečně talentované a dokázaly vytvořit nádherné útulné domy. Je tak důležité mít hezký domov, protože v něm trávíme tolik času. Je to prostředí, které přímo ovlivňuje naše rozpoložení a náladu.

Doufám, že jste se tímto příspěvkem nechali inspirovat a získali jste užitečné tipy. Nezapomeňte, že do svého domova nemusíte hodně investovat, aby byl útulný. Klíčem je kombinace vzorů a barev pomocí menších doplňků, jako jsou polštáře, umění a další prvky. Nebojte se experimentovat a pokud si nejste jisti, vždy důvěřujte svému pocitu – pokud to vypadá dobře na pohled, pak to bude hezké i pro vaše srdce a duši.

Podívej se na můj e-shop, Facebook nebo Instagram pro více inspirace, všechny povlaky na polštáře a novinky! Pokud si nejste jisti, jaký materiál zvolit, neváhejte mě kontaktovat na e-mail renata@theroomaccessories.com a já vám pošlu vzorky látek zdarma!

Nezapomeňte, že stylování by měla být sranda. A také se držte hesla Make it Cozy!